Авганистан

  во

  По 17 години војување, американскиот врховен командант во Авганистан призна дека Талибанците не можат да бидат воено поразени. „Војната во Авганистан не може ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По 17 години војување, американскиот врховен командант во Авганистан призна дека Талибанците не можат да бидат воено поразени.„Војната во Авганистан не може да ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Американскиот амбасадор Џес Бејли до крајот на годинава си заминува од функцијата во Македонија, а на негово место доаѓа досегашниот заменик амбасадор од Атина ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Германската министерка за интеграција Анет Видман-Мауц имајќи ги предвид повеќето силувања каде сторители беа млади бегалци, бара задолжителни курсеви за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Германската министерка за интеграција, Анет Видман-Мауц, имајќи ги предвид повеќето силувања каде што сторители беа млади бегалци, бара задолжителни курсеви ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Според првичните информации, најмалку шест лица загинаа денеска во експлозија предизвикана од бомбаш-самоубиец на влезот во затворот Пул-е Чаркхи во Кабул. ...
  сите 18 | | | веќе видена