Авганистан

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака да ги повлече американските воени единици од Авганистан, но е загрижен дека без американско присуство ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси три лица под сомневање дека инспирирани од ИД планирале напад врз цели во Сиднеј, вклучувајќи згради на полицијата и одбраната, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Полицијата во Австралија уапси три лица под сомневање дека инспирирани од ИД планирале напад врз цели во Сиднеј, вклучувајќи згради на полицијата и одбраната, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека сака да ги повлече американските воени единици од Авганистан, но истакнал и дека е загрижен дека без ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во текот на месец јуни, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани технички производи, медицински ...
  сите 6 | | | веќе видена