Авганистан

  во

  Дванаестмина припадници на АРМ во ноември треба да заминат во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан, а мандатот ќе им заврши по шест месеци, во мај, додека ...
  сите 75 | | | веќе видена

  – Дванаестмина припадници на АРМ во ноември треба да заминат во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан, а мандатот ќе им заврши по шест месеци, во мај, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Дванаестмина припадници на АРМ во ноември треба да заминат во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан, а мандатот ќе им заврши по шест месеци, во мај, додека ...
  сите 77 | | | веќе видена

  На надвозникот над автопатот Гевгелија – Скопје во правец кон гевгелиското село Прдејци, синоќа во 21,20 часот во товарно моторно возило „ивеко“ се пронајдени ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На надвозникот над автопатот Гевгелија – Скопје во правец кон село Прдејци, во текот на вечерните часови на 24. октомври, полицајци му сигнализирале на товарно ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Во последната колумна на престижниот „Вашингтон пост“ објавена пред неговото исчезнување, саудискиот новинар Џамал Кашоги пишува за недостатокот на слобода на ...
  сите 194 | | | веќе видена

  По повод денешениот Ден на борба против оваа болест, СЗО забележува напредок кај овие три држави, кои никогаш досега немале толку низок процент на заразени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во етнолошкиот музеј на капи, шапки и главопрекривки во Рига, Летонија проф. Георги Гоце Дуртаноски денеска имаше предавање со наслов: „Македонската каусија: ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Технолошкиот систем на Пентагон се обидува да ја спречи Русија да ги исклучи американските сигнали од бојното поле во Сирија, покажува федералната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Петмина британски војници кои биле ангажирани на фронтовите ширум светот, починале во рок од седум дена. Како што пренесува „Сандеј тајмс“, британските војници ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сто четириесет и осум избирачки места во Авганистан останаа затворени поради закани по безбедноста на вториот ден од парламентарните избори, јави ДПА. – Од 401 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турски бизнисмен во областа на текстилот е уапсен во рамки на акцијата што ја спроведува албанската полиција, по откривањето на базата за хероин во близина на ...
  сите 29 | | | веќе видена