Авганистан

  во

  Производството на кокаин достигна од 2017 година до денес, највисоко ниво досега, а хероинот во Западна и Централна Европа се шверцува првенствено од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Маневрите се поврзани со влошувањето на односите помеѓу САД и Иран, со зголемената активност на НАТО во близината на руските граници, особено во балтичкиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Мигрант тинејџер од Авганистан беше повреден синоќа во центарот на Белград. Според „Блиц”, 17-годишното момче е прободено со нож во улицата „Гаврило Принцип” ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Двајца припадници на американските вооружани сили се убиени во Авганистан, само еден ден по посетата на државниот секретар на САД, Мајк Помпео, во Кабул, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, овие два дена ќе учествува на редовниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО во Брисел.На ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Двајца припадници на американските вооружани сили се убиени во Авганистан, само ден по посетата на државниот секретар на САД, Мајк Помпео во Кабул, соопшти ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Мигрант тинејџер од Авганистан беше повреден синоќа во центарот на Белград. Според „Блиц”, 17-годишното момче е прободено со нож во улицата „Гаврило Принцип” ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Мигрант тинејџер од Авганистан беше повреден синоќа во центарот на Белград. Според „Блиц”, 17-годишното момче е прободено со нож во улицата „Гаврило Принцип” ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Производството на кокаин во 2017 година достигна највисоко ниво, а хероинот во Западна и Централна Европа се шверцува првенствено од Авганистан преку Балканот. ...
  сите 10 | | | веќе видена