Авганистан

  во

  При напад на талибанците врз два контролни пункта во западна провинција Фарах загинаа осум полицајци, а тројца се повредени. Нападот се случи синоќа, но ...
  сите 33 | | | веќе видена

  При напад на талибанците врз два контролни пункта во западна провинција Фарах загинаа осум полицајци, а тројца се повредени. Нападот се случи синоќа, но ...
  сите 35 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 12 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 13 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 14 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во текот на минатата недела, царинските службеници открија три илегални мигранти и повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...
  сите 50 | | | веќе видена