Авганистан

  во

  Виновен за тоа е Жаир Болсонаро кој победи во вториот круг од претседателските избори и скоро ќе стане нов претседател на Бразил. Болсонаро можел да стане ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Групи од по десетина мигранти секојдневно влегуваат во Македонија. Најголем дел од мигрантите кои протестираат на босанско-хратската граница во обид да влезат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Најмалку пет луѓе загинаа, а 15 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во авганистанската провинција Вардак. Нападот се случи во главниот град на Вардак, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Дванаестмина припадници на АРМ во ноември треба да заминат во мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан, а мандатот ќе им заврши по шест месеци, во мај, додека ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Вчера во 21,20 часот на надвозникот над автопатот Гевгелија – Скопје во правец кон село Прдејци, гевгелиско, полициски службеници забележале товарно моторно ...
  сите 3 | | | веќе видена