Авганистан

  во

  Полицијата во баварското гратче Амберг ги истражува тврдењата за граѓански патроли кои ги вовеле припадници на екстремно десната Национал-демократска партија ...
  | | веќе видена | слични

  Светската банка ја состави годишната листа со бирократски економии според кои Нов Зеланд повторно го освои првото место откако стана уште поевтина земја за ...
  | | веќе видена | слични

  Полицијата во градот Амберг ги испитува наводите на граѓаните и објавите на социјалните мрежи за постоење граѓански патроли на неонацисти , кои спречуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фотографиите со кои се споредуваат два светови во кои живееме се претставени од фотограф од Турција, кој се обиде да ги прикажи важните проблеми со кои се ...
  | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека војната во Авганистан е вистинската причина зошто Советскиот Сојуз се распаднал. Трамп за телевизијата ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Македонија, иако е далеку од мигрантската криза од пред три години, а балканската мигрантска маршрута официјално е затворена, сепак е дел од транзитните ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Банда на мигранти повредиле 12 лица за време на нападите, означени како расистичко насилство во град во Германија, пренесуваат тамошните медиуми. Четворица ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека војната во Авганистан е вистинската причина зошто Советскиот Сојуз се распаднал.Трамп за телевизијата ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека војната во Авганистан е вистинската причина зошто Советскиот Сојуз се распаднал. Трамп за телевизијата ...
  сите 34 | | | веќе видена