Авганистан

  во

  Американскиот претседател, Доналд Трамп ја номинираше Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор на САД во Република Македонија. Веста за нејзиното номинирање на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја номинира Кејт Мери Бирнс за иден амбасадор на САД во Република Македонија. Веста за нејзиното номинирање на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  При напад на талибанците врз два контролни пункта во западна провинција Фарах загинаа осум полицајци, а тројца се повредени. Нападот се случи синоќа, но ...
  сите 37 | | | веќе видена

  При напад на талибанците врз два контролни пункта во западна провинција Фарах загинаа осум полицајци, а тројца се повредени. Нападот се случи синоќа, но ...
  сите 37 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 12 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 13 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 14 | | | веќе видена

  НАТО ќе продолжи да ја финансира Армијата на Авганистан барем до 2024 година, изјави денеска авганистанскиот претседател Ашраф Гани на заедничката прес- ...
  сите 16 | | | веќе видена