Авганистан

    во

    Американскиот претседател Доналд Трамп и врвната политичарка на демократите, Ненси Пелоси, се во мала војна, која тешко дека може да биде побизарна. Високата ...
    сите 47 | | | веќе видена

    Американскиот претседател Доналд Трамп го одложи патувањето во странство на претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот, Ненси Пелоси, нарекувајќи го ...
    сите 47 | | | веќе видена