Авганистан

  во

  Од денеска сум во Авганистан за да ги посетам македонските војници од контингент на мисијата „Одлучна поддршка“. Тие се вистински амбасадори на нашата земја ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси тројца мажи за кои постои сомнеж дека подготвувале терористички напад во Мелбурн, јавија локалните медиуми. Апсењата се случуваат ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Иранскиот претседател Хасан Рохани најави дека ќе продолжи извозот на нафта и покрај американските санкции кои се дел од психолошката војна и кои неминовно ќе ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пакистанскиот премиер Имран Кан денеска возврати на обвинувањата од американскиот претседател Доналд Трамп дека Пакистан го криел Осама бин Ладен и покрај тоа ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Либија, Авганистан и Сомалија се најопасните места на Земјата, според новата мапа на ризични држави за светските патници.На оваа листа, скандинавските земји ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Либија, Авганистан и Сомалија се најопасните места на Земјата според новата мапа на ризични држави за светските патници. На оваа листа скандинавските земји ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Иран ќе продолжи да извезува нафта и покрај санкциите од САД кои се дел од психолошката војна осудена на пропаст, вели претседателот на Иран Хасан Рухани. Со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Иран ќе продолжи да извезува нафта и покрај санкциите од САД кои се дел од психолошката војна осудена на пропаст, вели претседателот на Иран Хасан Рухани. Со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Иран ќе продолжи да извезува нафта и покрај санкциите од САД кои се дел од психолошката војна осудена на пропаст, вели претседателот на Иран Хасан Рухани.Со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Официјалните претставници на талибанците во понеделникот потврдија дека присуствувале на тридневниот состанок во Катар со делегацијата на САД предводена од ...
  сите 44 | | | веќе видена