Авганистан

  во

  Европската комисија предложи седум нови земји меѓу кои Саудиска Арабија да се стават на црната листа на ЕУ со држави што не се борат доволно со перење пари и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Вршителот на должноста министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан, синоќа изјави дека се уште не утврдил колку пари ќе одвои Пентагон за американскиот ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Мерка на претпазливост изрекол судија по претходна постапка во Основниот суд во Скопје за полициски шеф од СВР Штип. Локалната телевизија Стар јави дека тој се ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
  сите 107 | | | веќе видена

  На денешн ден - 17 февруари - Ден на македонското новинарство 1600.- По пресудата на инквизицијата на плоштадот Кампо деи Фиори во Рим бил запален Џордано ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје 1 им одреди притвор на 11-мина од вкупно 21 осомничено лице, кои МВР вчера ги уапси за шверц на мигранти во текот на 2018 и оваа година. ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Судија на претходна постапка од организиран криминал попладнево и ноќва одлучува за барањето за притвор на 17 уапсени членови на група за шверц на мигранти од ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Како што соопшти Јавното обвинителство, надлежен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 21 лице за сторени кривични дела ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 74 | | | веќе видена