Африка

  во

  Францускиот претседател Емануел Макрон вчера изјави дека Франција годинава ќе остане воено ангажирана во Сирија, без оглед на плановите на САД да ги повлечат ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон вчера изјави дека Франција годинава ќе остане воено ангажирана во Сирија, без оглед на плановите на САД да ги повлечат ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во средиштето на критиките на „Хјуман Рајтс Вач“ за состојбата на човековите права во светот се Кина и Саудиска Арабија, а на удар се и европските популисти. ...
  сите 51 | | | веќе видена