Африка

  во

  Лиса Смит, девојка од Ирска која се преобратила во Ислам и отпатувала во Сирија да ѝ се приклучи на Исламската држава, во неделата беше вратена во Ирска каде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Африканската фудбалска асоцијација ги утврди десетте играчи кои влегоа во финалниот избор за најдобар играч во 2019 година. Во финалниот список се најдоа: ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Меланија Трамп се смета за една од најтаинствените, најтивки и највнимателни први дами кои САД ги имале. Она што Меланија го докажа е дека знае да „се среди“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Маларијата е болест од која и понатаму секоја година заболуваат милион луѓе и од чии последици животот го губат околу 400.000 претежно деца, во Африка. Причина ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Данакилската Пустина се простира на североисточниот дел на Етиопија, на југот на Еритреја и речиси на целата територија на Џибути. Се наоѓа на најниската точка ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Лионел Меси ја доби најголемата поддршка од новинарите од американските континенти и Африка, кои гласаа за „Златната топка“ на „Франс фудбал“, а и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Богатството на поранешниот претседател на Зимбабве долго време беше мистерија за тамошната јавност и целиот свет. Сега, откако властите на африканската земја ...
  сите 10 | | | веќе видена