Африка

  во

  Џихадистите од Исламската држава изгубија територии во Сирија и Ирак, но и понатаму претставуваат сериозна закана, бидејќи нивните терористички ќелии се шират ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Малите сипаници се многу заразна и сериозна болест, предизвикана од вирус. Пред воведувањето на вакцината против морбили во 1963 година и пред вакцинацијата ...
  сите 65 | | | веќе видена

  АПАВЕ СЕЕ е компанија која се занимава со услуги кои опфаќаат техничка инспекција и Испитување без разорување во сектор на нафтената индустрија (Oil & Gas). ...
  | | веќе видена

  Познатиот француски готвач, Ману Феилдел, изразил шокирање поради запрепастувачки големата сума на пари, која е собрана за обнова на катедралата Нотр Дам во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Тринаесет лица загинаа, а најмалку 16 се повредени при уривање на кров на црква за време на миса во близина на југоисточниот африкански град Дурбан. Инцидентот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Франција, Емануел Макрон уште првата вечер од големиот пожар ветил дека соборниот храм во Париз, симбол на светското културно наследство, ќе ...
  сите 62 | | | веќе видена

   Нејзиниот 7-годишен син носи фустани, здолништа и плетенки, а Шарлиз вели дека тој е подеднакво девојче како и нејзината помала ќерка. Актерката Шарлиз ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Познатиот француски готвач Ману Фиелдел објавил фотографија на „Инстаграм“ од опожарениот Нотр Дам и гладните деца во Африка, испраќајќи порака дека парите ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Познат француски готвач Ману Фсилдел го изрази шокот и незадоволството поради количината на пари која е собрана за обнова на катедралата Нотар Дам. Откако беа ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во Африка е откриен досега непознат вид на гигантски цицач и тоа откако научниците анализирале коски кои со децении стоеле во музеј во Кенија. Видот го доби ...
  сите 9 | | | веќе видена