Африка

    во

    – Донатори од целиот свет на конференција во Берлин ветија дека ќе дадат уште две милијарди долари за земјите од регионот на езерото Чад во Африка. Ветените ...
    сите 20 | | | веќе видена

    Реал Мадрид во походот на третата титула во низа светски клупски шампион ќе ја започне против победникот од натпреварот помеѓу Гвадалхара и шампионот во Лигата ...
    сите 5 | | | веќе видена