Африка

  во

  Новата распределба на државните пари за годишната програма на Министерството за култура повторно ги вознемири македонските уметници и културни работници. Овој ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Пред десетина дена ја имавме честа да бидеме гости на Мотоцентар и нивната несекојдневна презентација на новите гуми на марката Џенерал тајр (ГТ). Бевме дел од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Велика Британија забрани прелети на авионите „Боинг 737 Макс 8“ во нејзиниот воздушен простор, информира МИА. Лондон го следи примерот на Кина, Република Јужна ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Љупчо Цветановски Нема, нема, па ќе си плесне некоја зелена. Ова би бил најкусиот опис на ликот и делото на македонскиот „прецедник“ на Владата. Само за да ги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Гостиварецот Драган Алексоски веќе 20 години работи во ИОМ – Интернационална организација за миграции Намибија, Источен Тимор, Тајланд, Пакистан, Таџикистан, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пилот кој повеќе од 20 години управувал авиони без дозвола, бил неодамна откриен кога минувајќи низ швајцарскиот воздушен простор извел невообичаени маневри. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Европскиот пазар на канабис до 2028 година ќе има вредност од 123 милијарди евра, предвидуваат аналитичарите, што е дупло повеќе од ланските приходи на „Епл“ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Global Voice Group (GVG) - снабдувач на ИТ решенија за влади и регулаторни тела - минатата недела го објави лансирањето на новото седиште во Мадрид, Шпанија. ...
  | | веќе видена