Африка

  во

  По Мароко и Камерун, вчера и Египет го заврши шампионатот на Афкон во осминафиналето по минималниот пораз од Јужна Африка . Претходно бранителот Камерун загуби ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Домаќинот Египет е елиминиран во осминафиналето на Африканскиот куп на нации, откако Јужна Африка успеа да го добие натпреварот со 1:0, со гол постигнат во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тембинкоси Лорч е фудбалерот кој со својот гол во 85-та минута, ги закопа „фараоните“ од Египет во осминафиналето од Африканскиот куп на нации. Лорч беше ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Нигерија и Камерун приредија вистинска класика во осмина-финалето на Африканскиот куп на нации, но победник можеше да биде само еден, а тоа беше Нигерија, која ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Зенит – Локомотив М. (18 ч.) Како најава за стартот на руското првенство, денеска се игра Суперкупот. Зенит во улога на шампион е фаворит против освојувачот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Церемонијата за натурализација се одржа на некогашниот имот на првиот американски претседател Џорџ Вашингтон на Маунт Вернон, во близина на главниот град на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од интересна судбина го следеше островот Скорпиос недалеку од Лефкада и Кефалонија. Додека секоја година размислуваме каде ќе летуваме и колку пари ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Кога станува збор за богатите и славните, се чини како ништо повеќе да не може да ве изненади. Но, читајќи го текстов, ќе заклучите дека не е така. Која ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Либанскиот дизајнер Зухаир Мурад вчера ја презентираше својата колекција од Висока мода за сезона есен 2019. Колекцијата изобилува со гламурозни, светкави ...
  сите 3 | | | веќе видена