Африка

  во

  Најмалку две лица загинаа, а десетина се повредени при судир на два воза во јужноафриканската престолнина Преторија, изјави претставник на локалната спасувачка ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку две лица загинаа, а десетина се повредени при судир на два воза во јужноафриканската престолнина Преторија, изјави претставник на локалната спасувачка ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најмалку две лица загинаа, а десетина се повредени при судир на два воза во јужноафриканската престолнина Преторија, изјави претставник на локалната спасувачка ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Роџер Федерер знае често да заплаче на тениските терени, но Швајцарецот досега не сме го виделе во вакво издание.Најдобриот швајцарски тенисер во интервју за ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Емоционалниот Роџер Федерер не можеше да ги контролира солзите кога беше запрашан за еден од неговите први тренери, Австралиецот Питер Картер. Швајцарецот вели ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Баерн Минхен објавија дека „жестоко ќе го казнат“ Франк Рибери за неговото пцуење на социјалните мрежи, откако францускиот ветеран се „бранеше“ за јадењето на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кевин Андерсон е победник на АТП турнирот во индискиот град Пуне. Тенисерот од Јужна Африка во финалето го победи Хрватот, Иво Карловиќ со 2-1, по сетови 7:6, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Холивудската глумица позираше гола насред пустина и испрати моќна порака до сите луѓе. Имено, Хали Бери е позната по здравата исхрана и тренирањето, па витката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кевин Андерсон е победник на АТП турнирот во индискиот град Пуне. Тенисерот од Јужна Африка во финалето го победи Хрватот, Иво Карловиќ со 2-1, по сетови 7:6, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кевин Андерсон е победник на АТП турнирот во индискиот град Пуне. Тенисерот од Јужна Африка во финалето го победи Хрватот, Иво Карловиќ со 2-1, по сетови 7:6, ...
  сите 17 | | | веќе видена