Африка

  во

  Педесет и шест годишен Американец и 55-годишен маж од Нигерија се уапсени при обид за криумчарење на дрога во Хрватска. Тие кон крајот на октомври донеле ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Огромен и многу редок скапоцен камен со зелена боја, чија што вредност се проценува на 2,5 милиони долари е пронајден во рудник во Замбија. Скапоцениот смарагд ...
  сите 10 | | | веќе видена

  За ова необично гостување Реал тргна со неколку стандардни првотимци меѓу кои Рамос, Бензема, Асенсио, Васкез, Кејлор Навас. После дебаклот од Барселона, не ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Педесет и шест годишен Американец и 55-годишен маж од Нигерија се уапсени при обид за криумчарење на дрога во Хрватска. Тие кон крајот на октомври донеле ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Јужноафриканскиот адвокат Пит Михалик убиен е вчера во Јоханесбруг, а после тоа испливале и трагично детали од неговиот живот. Имено, пред неколку години ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување документи, за кои тврдат ...
  сите 54 | | | веќе видена