Африка

  во

  Двајца италијански научници - Франческо Фиќетола и Диего Руболини од државниот Универзитет во Милано, открија дека коронавирусот, односно Ковид-19, повеќе го ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Генералниот директор на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус денеска ги предупреди африканските лидери за „претстојното“ зголемување на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Бројот на заразени со коронавирусот во Африка достигна 7.741 од кои 313 лица починале, а 640 оздравеле, соопшти денеска Африканската унија. Дури 50 од 54 земји ...
  сите 460 | | | веќе видена

  Двајца италијански научници, Франческо Фиќетола и Диего Руболини од државниот Универзитет во Милано, открија дека коронавирусот, односно Ковид-19, повеќе го ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кога луѓето речиси од целиот свет се затворени во своите домови, постојат предупредувања дека оние што живеат во семејство каде што владее насилството можат да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кога луѓето речиси од целиот свет се затворени во своите домови, постојат предупредувања дека оние што живеат во семејство каде што владее насилството можат да ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Француските лекари Жан-Пол Мире и Камил Лохт предложиле вакцините против корона вирусот да се тестираат во Африка, а на тоа жестоко реагираат африканските ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Иако Тојота редовно на пазарот пласира нови генерации од Ленд Крузер, класичната верзија од овој теленец со ознака „70“, кој апрв пат се појави во продажба ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Фудбалските ѕвезди, Дидие Дрогба и Самуел Ето оправдано гневно реагираа на идејата Франција во Африка да ги тестира вакцините за коронавирусот. Светот е во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Без оглед на тоа колку во светот се порачува дека сите треба да сме еднакви некои луѓе и понатаму живеат во свет убедени дека се над некого. Она што многумина ...
  сите 15 | | | веќе видена