Африка

  во

  Волфгат, мал ресторан во Јужна Африка, е прогласен за ресторан на годината во изборот на Наградите за светски ресторани, односно новата гастрономска ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден национален ансамбл за фолклорни ора и песни не замина на натпревар поради тоа што нема менингококна вакцина. Дестинацијата каде се одржувал натпреварот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Еден национален ансамбл за фолклорни ора и песни не замина на натпревар поради тоа што нема менингококна вакцина. Дестинацијата каде се одржувал натпреварот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Во страшната ноќ од 27 април, кога претседателот на мојата партија Зијадин Села го ризикуваше животот покрај тебе, јас и илјадници Албанци бевме подготвени да ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за здравство и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, пред околу една година со писмо му се обрати на Зоран Заев потсетувајќи ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Специјалниот претставник на Русија за Блиски Исток и Африка и заменик министер за надворешни работи Михаил Богданов денеска изјави дека Исламска држава ...
  сите 6 | | | веќе видена