„Само во првите месеци од воведувањето на МојДДВ, јули и август, наплатата на ДДВ е зголемена за 10 проценти во однос на минатата година. Податоците говорат и ...
сите 20 | | | веќе видена

Охридскиот нуркачки клуб Акватек објави видео со свршувачката под вода, на кое Александар на несекојдневен начин одлучил да ја побара да му биде жена девојката ...
сите 22 | | | веќе видена

Tрите управни судијки Лидија Ивановска, Тања Терзиева и Едита Насковска му ја уважија тужбата на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, за пријавата на ...
сите 104 | | | веќе видена

Американската актерка Џенифер Анистон (50), позната по улогата на Рејчел Грин во серијалот „Пријатели“, во неколку наврати изјави дека се чувствува одлично во ...
сите 10 | | | веќе видена

Магдоносот е растение кое го користиме како зачин и одличен сојузник е во борбата против уринарните проблеми и заболувањата на бубрезите. Но, тој има уште една ...
сите 17 | | | веќе видена

Хари Вејд е егзекутор кој штотуку ја загубил професијата бесач и останал без работа откако во Обединетото Кралство е укината смртната казнa. Тоа е контекстот ...
сите 12 | | | веќе видена

Уметникот Бурхан Амети учествува на 8-та меѓународна изложба во музејот „From waste to Art”“ што се одржува во Баку, Азербејџан од 21-ви септември до 1-ви ...
сите 23 | | | веќе видена

Помор на риби е забележан по течението на Вардар во општината Аеродром, а според првичните сознанија загадувањето најверојатно доаѓа од кругот на поранешна ...
сите 20 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската Лабуристичка партија, Џереми Корбин изјави дека неговата партија ќе одржи втор референдум за „Брегзит“ до јуни, доколку освои ...
сите 191 | | | веќе видена

Тренерот на Интер Антонио Конте ја коментираше победата над Милан (2:0) во натпреварот од 4. коло на италијанскиот шампионат. Тешко е да се предвиди победникот ...
сите 81 | | | веќе видена

Барселона синоќа загуби со 2-0 од Гранада, со статистиката која покажува дека ова е најлошиот старт за Каталонците во последните 25 години. Шпанските шампиони ...
сите 35 | | | веќе видена

,,ДОМ го поддржува и овој протест на жителите од Лабуништа против каменоломите што им го прават животот крајно нездрав и неподнослив. Не се живее среде ...
сите 30 | | | веќе видена

Голеата хуманитарна спортско-рекреативна акција „За посреќно детство“ по осми пат все одржа во Охрид. Бројни спортски содржини, многу награди, забава, ...
сите 2 | | | веќе видена

Голем број жители на Тирана и Драч сѐ уште не се враќаат во своите домови по земјотресот со јачина од 5,8 степени во кој се повредени 105 лица, а оштетени се ...
сите 199 | | | веќе видена

Седумнаесетогодишниот Мартин Б. е пронајден мртов во парк во Нови Кнежевац откако бил претепан од 19-годишниот М.Д. и 18-годишниот Ј.Д., како и уште двајца ...
сите 7 | | | веќе видена

Пребегнатиот црногорски бизнисмен Душко Кнежевиќ објави денеска снимка на која наводно разговара со секретарот на Врховното државно обвинителство Ненад ...
сите 7 | | | веќе видена

Четиринаесетгодишен ученик во велешкото основно училиште „Панко Брашнар“ скокнал од први кат и тешко се повредил. Инцидентот се случил вчера утро, пред ...
сите 269 | | | веќе видена

Во полициска акција што беше спроведена во Скопје ноќеска меѓу 23:00 часот и 05:00 часот утрово санкционирани се 33 возачи кои управувале со своите автомобили ...
сите 117 | | | веќе видена


На 22 Септември