Охридскиот нуркачки клуб Акватек објави видео со свршувачката под вода, на кое Александар на несекојдневен начин одлучил да ја побара да му биде жена девојката ...
сите 22 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да си ја брка мувата од капата со криминалниот тендер на „Диамед“ преку лажни обвиниунвања и извртувања на реалноста. Сите сознанија ...
сите 56 | | | веќе видена

Американската актерка Џенифер Анистон (50), позната по улогата на Рејчел Грин во серијалот „Пријатели“, во неколку наврати изјави дека се чувствува одлично во ...
сите 10 | | | веќе видена

Хари Вејд е егзекутор кој штотуку ја загубил професијата бесач и останал без работа откако во Обединетото Кралство е укината смртната казнa. Тоа е контекстот ...
сите 12 | | | веќе видена

Уметникот Бурхан Амети учествува на 8-та меѓународна изложба во музејот „From waste to Art”“ што се одржува во Баку, Азербејџан од 21-ви септември до 1-ви ...
сите 23 | | | веќе видена

,,СДСМ како одговорна партија, пред граѓаните презеде обврска за професионализација на државните институции и зајакнување на нивните капацитети. Изминатите 2 ...
сите 16 | | | веќе видена

Ниски откупни цени на компирот како и стагнација на цената на млекото и јагнињата и годинава се само дел од проблемите со кои се соочуваат сточарите од ...
сите 5 | | | веќе видена

Трите управни судијки Лидија Ивановска, Тања Терзиева и Едита Насковска му ја уважија тужбата на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, за пријавата на ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска е една од седумте жени претприемачи во светот, избрана за „Жена-амбасадор на е-трговијата" од страна на Обединетите ...
сите 61 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер денеска изјави дека на ирската граница ќе бидат воспоставени гранични контроли доколку Британија излезе од ...
сите 192 | | | веќе видена

Тренерот на Интер Антонио Конте ја коментираше победата над Милан (2:0) во натпреварот од 4. коло на италијанскиот шампионат. Тешко е да се предвиди победникот ...
сите 59 | | | веќе видена

,,ДОМ го поддржува и овој протест на жителите од Лабуништа против каменоломите што им го прават животот крајно нездрав и неподнослив. Не се живее среде ...
сите 28 | | | веќе видена

Голеата хуманитарна спортско-рекреативна акција „За посреќно детство“ по осми пат все одржа во Охрид. Бројни спортски содржини, многу награди, забава, ...
сите 2 | | | веќе видена

Голем број жители на Тирана и Драч сѐ уште не се враќаат во своите домови по земјотресот со јачина од 5,8 степени во кој се повредени 105 лица, а оштетени се ...
сите 198 | | | веќе видена

Помор на риби поради загаденост на водата во Вардар утрово е забележан во течението на реката од населбата Аеродром до Трубарево. Жителите на населбата ...
сите 4 | | | веќе видена

Седумнаесетогодишниот Мартин Б. е пронајден мртов во парк во Нови Кнежевац откако бил претепан од 19-годишниот М.Д. и 18-годишниот Ј.Д., како и уште двајца ...
сите 7 | | | веќе видена

Во полициска акција што беше спроведена во Скопје ноќеска меѓу 23:00 часот и 05:00 часот утрово санкционирани се 33 возачи кои управувале со своите автомобили ...
сите 117 | | | веќе видена

СВР Куманово поднесе кривична пријава против десет правни и физички лица за „злосторничко здружување“ бидејќи во текот на 2016 година спротивно на Законот за ...
сите 140 | | | веќе видена


На 22 Септември