Кривичниот судија Владимир Панчевски, кој се товари за делење случаи на рака на кривични судии и злоупотреба на системот за делење на судски предмети во ...
сите 21 | | | веќе видена

Охрид, 18. јули 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. УВ ...
сите 303 | | | веќе видена

Екс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, се приклучи на критиките кои следат откако премиерот вчера соопшти дека со бранот разрешувања ќе биде опфатена и ...
сите 110 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) соопштиле дека епидемина на ебола, која избила во Конго, сега претставува меѓународна закана. Вирусот почнал да се ...
сите 38 | | | веќе видена

Neuralink е компанија која развива технологија која треба да придонесе за следната генерација на интерфејс помеѓу луѓето и машините. Досега немаше премногу ...
сите 13 | | | веќе видена

Сигурно во последните 24 часа на друштвените мрежи сте виделе фотографии на ваши пријатели на кои изгледаат доста постари. На секаде може да се видат солидно ...
сите 11 | | | веќе видена

 Со оглед на тоа што Том Круз со години ја нема видено Сури, Кејти Холмс се обидува најдобро што може да ѝ биде мајка и татко, иако многупати е критикувана за ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако се во брак само една година, животот под кралските правила веќе почнал да го наплаќа данокот во врска со принцот Хари и војвотката Меган Маркл. ...
сите 22 | | | веќе видена

Програмата на „Охридско лето“ вечерва нуди две содржини и тоа модерната балетска поставка „Либертанго“ на сцената „Долни Сарај“ од 22 часот и солистички ...
сите 48 | | | веќе видена

На концертот во Света Софија публиката беше жедна за уште музика, но солистите и оркестарот на МОБ веројатно немаа спремено бис па си шепнаа и отпеаа нешто ...
сите 44 | | | веќе видена

Активно почнувам да се занимавам со поезија од 2011 година со објавување на мојата прва стихозбирка “Македонија” посветена на мојата земја. Во името на земјата ...
сите 17 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи информира за неправилностите коишто од почетокот на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, граѓаните ги пријавуваат на бројот ...
сите 103 | | | веќе видена

Наместо да бега, Мицкоски да излезе и да и одговори на јавноста, на граѓаните: Дали со еден од осомничените на кои им е одредена мерка притвор имал неколку ...
сите 130 | | | веќе видена

Малиот авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат (47) падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Според РТС, пилотот Булат починал. Несреќата се случи ...
сите 43 | | | веќе видена

Јувентус никогаш не остава ништо на случајноста и во последно време се навикна да ги открива сите детали од трансфер зделките кои ги извршува, па таква е ...
сите 92 | | | веќе видена

Откако Винсан Компани си замина од Манчестер сити, почнаа разни нагаѓања кој ќе ја носи капитенската лента во англискиот првак, а тренерот Пеп Гвардиола рече ...
сите 14 | | | веќе видена

Дваесет и осумгодишен скопјанец заработил кривична пријава за тешка кражба од струшката полиција, соопшти денеска СВР Охрид. Пријавениот И.Р. од Скопје на 4-ти ...
сите 66 | | | веќе видена

Возач на мотоцикл и велосипедист се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 15 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден. Во осум со ...
сите 137 | | | веќе видена


На 18 Јули