Судство со професионалци во кои ќе се има доверба, темелни реформи во правосудните институции, изборни реформи за слободни и фер избори, подобрување на ...
сите 280 | | | веќе видена

Селекцијата на Италија ја посрамоти Ерменија победувајќи ја со 9-1, убедлива беше и Шпанија која со 5-0 ја совлада Романија. Италијанците се мајстори за ...
сите 121 | | | веќе видена

Седум мигранти од Сирија, синоќа, се пронајдени и приведени во реонот на кумановското село Речица. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската ...
сите 240 | | | веќе видена

Академик Таки Фити во денешната „24 Тренд анализа“ се осврна на прашањето на припадноста на Гоце Делчев околку кој се води спор помеѓу македонската и ...
сите 11 | | | веќе видена

Изговорувањето на одредени зборови во англискиот јазик знаат да претставуваат предизвик, како за тие кои го говорат тој јазик, а уште повеќе за тие кои го ...
сите 7 | | | веќе видена

Кон крајот на ноември во српската метропола ќе се случи свадбената прослава на Вељко и Богдана Ражњатовиќ.Како што налага традицијата, младоженците предходно ...
сите 34 | | | веќе видена

Амди Бајрам гостуваше во шоуто на Жаре - „Еден на Еден“, а ова се дел од приказните кои пратеникот со најмногу мандати ги сподели со јавноста преку ова ...
сите 11 | | | веќе видена

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ со претставата „Глембаеви – уште една легенда“ во режија на Бранко Брезовац од денеска до 22 ноември гостува во ...
сите 17 | | | веќе видена

Концертот за пијано и оркестар бр.1 од Јоханес Брамс, „Фантазија корале“ од Томислав Зографски и варијациите „Среќен роденден“ од младиот македонски композитор ...
сите 27 | | | веќе видена

Ниски капитални инвестиции, чести измени на Законите и даночните решенија, непотребна мерка МОЈ ДДВ .... се само дел од критиките на ММФ Меѓународниот ...
сите 78 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 53 | | | веќе видена

Еден од предизвиците за нашата земја е зголемување на продуктивноста. Затоа зборуваме за инвестирање во човечки капитал, односно колку сме вложиле во ...
сите 54 | | | веќе видена

Минимална казна затвор доби Миле Јовановски. За нападот врз свештеникот таткото на Боки13 ќе лежи затвор од шест месеци. Нему му се закажуваше затворска казна ...
сите 22 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 99 | | | веќе видена

Орце Камчев до Кривичниот суд понудил 2 милиони евра во имот како гаранција за да добие нов времен пасош, потврдиле од Кривчниот суд за „Фокус“ и посочиле дека ...
сите 81 | | | веќе видена

Оливер Вархелји од Унгарија е на пат да го наследи Австриецот Јоханес Хан на функцијата еврокомесар за добрососедска политика и за проширување, откако доби ...
сите 74 | | | веќе видена

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти ...
сите 133 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски разговарал со својот француски колега Емануел Макрон за ситуацијата во Украина „Владимир Путин го ...
сите 32 | | | веќе видена

Од Фудбалската федерација на Македонија посочија дека е можно натпреварот помеѓу младите У21 селекции на Фарски Острови и Македонија да биде одложен поради ...
сите 56 | | | веќе видена

Уругвај и Аргентина ремизираа при конечни 2-2 во пријателската средба која се одигра во Тел Авив, Израел. Избраниците на Оскар Табарес до последните мигови ...
сите 34 | | | веќе видена

За време на натпреварот меѓу Шпанија и Романија, угледните медиуми од Пиринеите излегоа со ексклузивна информација која ја проследиле водечките луѓе на ...
сите 14 | | | веќе видена

Заложничка драма се случува на улица Војвода Влаховиќ во главниот град на соседна Србија, Белград. Според полицијата лице со иницијали Б.С. се заклучил во ...
сите 8 | | | веќе видена

Лажен организатор на семинари за стрелаштво и летање со параглајдер измамил три лица за пари за наводна набавка на разна опрема и материјали за одржување на ...
сите 57 | | | веќе видена


На 19 Ноември