Скопје

  во

  Синоќа околу 21 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје А.А. (23) пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улица „Костурска“ додека се движел со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Македонските легенди кои го одбележаа минатото во нашата фудбалска историја одлучија да направат мал фудбалски спектакл по повод „13 ноември“, денот кога се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вчера попладне околу 17.30 часот во Полициска станица Центар, М.И. (33) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 14 часот пред железничката станица во Скопје, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Вчеравечер во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Со низа свечености и настани денеска Град Скопје и сите скопски општини свечено се одбележува “13 Ноември” – денот пред 74 години кога главниот град беше ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Унгарската влада ниту потврдува ниту демантира дека бившиот премиер Никола Груевски бара азил во Унгарија. Во краткиот одговорот на прашањата од „Макфакс“ се ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов вчеравечер во ресторанот на „Парк хотел и спа“ имаше работна вечера со делегација од збратимениот град Подгорица, Црна Гора, предводена ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Унгарската влада ниту потврдува ниту демантира дека експремиер Никола Груевски бара азил во Унгарија. Во краткиот одговорот на прашањата од „А1он“ се вели: „Не ...
  сите 154 | | | веќе видена