Скопје

  во

  Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во врска со настанот што се случи во станбената зграда во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, а по пријава на градоначалникот на град Скопје, специјалиизран тим на ЈУ ...
  сите 161 | | | веќе видена

  По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Штип, Благој Бочварски, заедно со директорката на Центар за развој на Источно планскиот регион, Драгица Здравева и претставник од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Марковите кули над Прилеп претендираат од Привремената да бидат ставени на Постојаната листа на светско наследство УНЕСКО, со што оваа природна реткост би била ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Три лица добија 30 дена притвор од судија во претходна постапка при Основниот суд во Тетово осомничени разбојништвото во агенција за трансфер на пари што се ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Марковите кули над Прилеп претендираат од Привремената да бидат ставени на Постојаната листа на светско наследство УНЕСКО, со што оваа природна реткост би била ...
  сите 12 | | | веќе видена