Скопје

  во

  Македонија задоцни во борбата против аерозагадувањето. Не може да се очекуваат резултати од денес за утре, без конкретна државна стратегија, критикуваат ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Проблемот со загаденоста на воздухот не е од вчера, туку е повеќедецениски и за чие решавање е потребен сестран интегриран пристап, со реализација на голем ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Од обвинителството информираат и дека две фирми добиле забрана за финансиски трансакции. Судот донесе решенија за определување на привремена мерка одземање на ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Фамилијарни и партиски врски за вработување во здравството, професионалноста во втор план. Не само платите, туку и непотизмот, корупцијата и партизираноста во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот да се јави на ...
  сите 596 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство информираше дека во рамките на истрагата „Империја“, судот донел решенија за определување на привремена мерка одземање на дел ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот да се јави на ...
  сите 596 | | | веќе видена

  Скопје, 12 ноември 2018 (МИА) – Специјалното јавно обвинителство соопшти дека во рамки на истрагата „Империја“ судот донесе решенија за определување на ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Кривичниот суд во Скопје попладнево достави до СВР Скопје барање за издавање потерница против поранешниот премиер Никола Груевски. Изминативе денови судските ...
  сите 596 | | | веќе видена