Скопје

  во

  Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, најостро го осудува физичкото насилство што се случи во текот на вчерашниот ден во КПУ Затвор Скопје – ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ален Ле Роа, амбасадор на Франција и пријател на Македонија, кој ја претставуваше Европската унија за време на еден критичен период за земјава, доаѓајќи на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Скопската ликовна публика, во перидот од 22 февруари до 20 март, во галеријата „Акантус“, ќе има можност да го проследи спојот на две творечки енергии - „толку ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД, Џес Бејли, кој наскоро го завршува својот мандат во земјава, откри дури 50. работи кои му се допаѓале и ги правел додека бил во Скопје. ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Домот на културата “Лазар Софијанов” во Кратово денеска ќе биде отворена изложбата на фотографии „По трагите на св.Кирил и Методиј“. Изложбата ќе се одржи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сценариото на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Никола Груевски не успеа да го оттгргне фактот дека токму врвот на ВМРО-ДПМНЕ е главнио осомничен организатор на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Мајката на исчезнатото момче Пино Секoндо организира протест. Маја Трпковска, мајката на момчето кое исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти ...
  сите 11 | | | веќе видена

  -Не успева сценариото на Мицкоски, истрагата ќе ги даде сите одговори, ќе има одговорност за организаторите на насилствата од 27 април ВМРО-ДПМНЕ одново ...
  сите 98 | | | веќе видена

  На ден 21.02.2019 година, во Градската општа болница „8-ми Септември“ Скопје во Ургентниот центар беше донесен пациент во тешка здравствена состојба, и во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Од ГОБ „8-ми Септември“ потврдија дека кај нив бил примен поранешниот министер Миле Јанакиески, кој учествувал во инцидент во затворот „Скопје“ во Шутка, но ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Декриминализација на употребата на канабисот може да има економски бенефит за граѓаните, за земјоделството и за државата, порача учесниците на јавната расправа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вработените во КПУ Скопје изготвиле и потпишуваат петиција за поддршка на актуелниот директор Котевски и негово останување на сегашната позиција. Петицијата ќе ...
  сите 377 | | | веќе видена