Скопје

  во

  Државната изборна комисија (ДИК) ги продолжува подготовките за претстојниот референдум на 30 септември, а јавната пропаганда се интензивира и на терен меѓу ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Јане Стефанов, портпарол на аероклуб „Скопје“, ѝ го честиташе 70-тиот роденден на мајка Марионка Стефанова-Маре си со скок со падобран. Таа беше придружувана ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Полициска контрола за откривање возачи кои управуваат под дејство на алкохол во Скопје Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа од 23 до 5 часот наутро спроведе зајакната акциска контрола за ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Државната изборна комисија (ДИК) ги продолжува подготовките за претстојниот референдум на 30 септември, а јавната пропаганда се интензивира и на терен меѓу ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Времето во Македонија ќе биде сончево со умеренаоблачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб ветер од променлив правец. Минималната температура од 7 до 16, а дневната ...
  сите 211 | | | веќе видена