Скопје

  во

  Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување истрага против пет лица – двајца македонски и тројца ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Јавното обвинителство ќе спроведе истрага против пет лица – двајца македонски и тројца албански државјани за неовластено производство и пуштање во промет на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Сагата со случајот кој пред повеќе од шест години ги однесе во смрт Цветанчо Ацевски, Кире Тричковски, Александар Наќевски, Филип Славковски и Борче Стевковски ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Скопје, 17 јануари 2019 (МИА) – Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на платите со минималната плата и за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на платите со минималната плата и за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Министерството за правда на Република Македонија не може да обезбеди одговор кога првообвинетите во случајот Монструм, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, ќе ѝ ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Вкупно 50 деца се уште не ја примиле вакцината против морбили, рубеола и паротит (МРП) во Делчево. Ова денеска го соопшти Директорката на делчевскиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на платите со минималната плата и за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Конфедерацијата на слободни синдикати денеска на првата прес-конференција годинава ги повтори барањата за усогласување на платите со минималната плата и за ...
  сите 44 | | | веќе видена