Скопје

  во

  Попладнево на Националната Арена „Тодор Проески“ се случи една од најголемите бламажи во историјата на мак-фудбалот. Нашиот првак, нашата Шкендија имаше се во ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Шкендија после шокантната елиминација во првото квалификациско коло во ЛШ од естонскиот Номе Калју, меѓународните настапи ги продолжува во Лига Европа. Откако ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ...
  сите 538 | | | веќе видена

  На денешната седница Владата донесе одлука за одобрување средства од Буџетот за 2019 година во висина од девет милиони денари за замена на системот за греење ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со оваа одлука, како што соопшти владината прес-служба, согласно препораките од Планот за чист воздух и од Програмата за намалување на аерозагадувањето на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сензација во Скопје, Шкендија загуби од Номе Каљу со 2-1 и е елиминирана уште во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, а за двомечот против ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Македонскиот шампион после мечот во Скопје доби свирежи од своите навивачи, а гостите од Естонија беа наградени со аплаузи. Тренерот на Номе Калју, Роман ...
  сите 101 | | | веќе видена