Скопје

  во

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите американски држави Мајк Пенс.Заев, ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите американски држави Мајк Пенс. ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во рамките на Европската недела на мобилност 2018 година, денеска во Скопје ќе се одржи велосипедско дефиле. Велосипедистите ќе тргнат од Порта „Македонија“ и ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Јане Стефанов, портпарол на аероклуб „Скопје“ ѝ го честиташе 70-тиот роденден на мајка си со скок со падобран. Таа беше придружувана од инструктор, а по скокот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Метео прогнозите велат дека ова ќе биде многу убав викенд…но од вторник не очекуваат големи и драстични промени…Есента е на прагот и со себе ги носи ладното ...
  сите 219 | | | веќе видена