Скопје

  во

  Од Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ бараат итно да запре механичкото чистење на езерата во Градскиот парк, за кое велат дека се спроведува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тринаесет пациенти со морбили се прегледани во текот на вчерашниот ден од кои седум се задржани за болничко лекување. Од вкупно 34 пациенти хоспитализирани на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ова е своевидно враќање и на самиот Тихомир Поп Асановиќ, кој инаку е роден во Скопје, кое доаѓа по повеќе од четири децении солистичка дискографска пауза, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Постои сериозен сомнеж дека Поликлиника „Букурешт“ е ново жариште на продолжението на епидемијата на непотизам, изјави на денешната прес конференција Маја ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Нашите херои кои ги бранеа боите на Македонија на Летните олимписки игри на Специјална олимпијада што се одржа во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати вчера ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Од Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ бараат итно да запре механичкото чистење на езерата во Градскиот парк, за кое велат дека се спроведува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Традиционалната манифестација „Избор на најуспешни жени менаџери“ годинава ќе се одржи на 28 март. Дваесет и трети пат ќе бидат прогласени најуспешните 10 жени ...
  сите 8 | | | веќе видена

  За Република Северна Македонија, која се наоѓа во период на длабоки реформи на безбедносниот систем особено е значајно да се обноват и ажурираат сите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Постои сериозен сомнеж дека Поликлиника „Букурешт“ е ново жариште на продолжението на епидемијата на непотизам. СДСМ не го интересира здравјето на граѓаните. ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Скопскиот бискуп Киро Стојанов гостувајќи во студиото на „Сител“ објави дека на централната миса на Папата Франциск на 7 мај на градскиот плоштад во Скопје ќе ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ бара итно да запре, според нив, грубото механичко чистење на езерцата во Градскиот парк, кое, како што велат, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пчеларството оди во нагорна линија и е важен елемент во сите сфери на современиот човек, истакна денеска претседателот на Пчеларската федерација, Јане Марков ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Поглаварот на Исламската верска заедница со директни закани до македонската Влада – ако за 10 дена не добиеле писмен ...
  сите 38 | | | веќе видена