Скопје

  во

  Припадниците на Министерството за внатрешни работи се во првите редови во справувањето со корона вирусот, а Министерството за внатрешни работи контиуирано ги ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Р.Д.(20) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
  сите 118 | | | веќе видена

  СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(43) од Скопје, М.К.(35) од Тетово и М.А.(20) од с.Ново Село, тетовско поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Талески на Фејсбук пишува дека пресудата за Транспортер која е донесена од Кривичниот суд во Скопје нема да ја коментира, но заради ВИСТИНАТА за која судот не ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Семејството на почината 37 годишна родилка од Охрид се жали дека дежурните гинеколози од охридската болница не и овозможиле соодветен лекарски третман иако таа ...
  сите 118 | | | веќе видена

  ОТКРИЕНИ СЕ 30 НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД 19 Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави дека има 30 нови случаи на заразени во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Соработката на Министерството за одбрана и Армијата со Министерството за здравство и Град Скопје денес резултираше со целосно поставување на армиската мобилна ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Министерството за надворешни работи информира дека денеска беше организиран лет за репатријација на вкупно 180 македонски граѓани од Берлин и Келн/Бон. Со ова, ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Состојбата е алармантна, Заев покажа дека е економски неписмен, а ја води државата. И додека Заев се обидува да биде економист и танцува со короната, народот ...
  сите 221 | | | веќе видена

  Историска привилегија е да бидам првиот што како земја членка ќе ја претставува нашата држава на состанокот на НАТО. Првпат за 70 години на ниво на министри за ...
  сите 188 | | | веќе видена