Скопје

  во

  Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Скопје, 15 февруари 2019 (МИА) – Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во фокусот на денешното Студио 1 беа пожарникарите кои ги спасуваа повредените во автобуската несреќа во Ласкарци. Владимир Симоновски, командант на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фото: МИАМинистерството за внатрешни работи покренало пет постапки за говор на омраза на социјалните мрежи, во врска со сообраќајната несреќа што се случи кај ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Четири случаи на напади врз малолетници се случиле во последниве 24 часа во Скопје и во Валандово. Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Надлежен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 21 лице за сторени кривични дела Криумчарење мигранти по член 418-б и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Универзитетската клиника за неврологија, со поддршка од Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување, ќе ја зголеми достапноста на лекот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „А1он“ потврди дека ...
  сите 322 | | | веќе видена