Скопје

  во

  Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска во Скопје се сретна со претставници на групацијата одговорна за енергетика при Светската банка, со кои ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Скопје се сретна со претставници на групацијата одговорна за енергетика при Светската банка, со кои ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Незадоволство и кај специјализантите по стоматологија. Ако долго се натегаа дали ќе има или не пари за специјализантите по медицина, сега и оние по ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска го прими новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Како што информираат од владината ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска во посета го прими новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. На средбата Заев се заблагодари за ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и амбасадорот на СР Германија Томас Герберих денеска во Скопје ја потпишаа заедничката декларација меѓу ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Автомобили паркирани на тротоарите и пристапните патеки, преполни паркинзи, и возила кои не можат да се разминат е дел од секојдневната слика во Клиничкиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за изнаоѓање ново сообраќајно решение на булеварот Србија и во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Членството во Нато алијансата е многу важно за нашата земја, покана имаме, но влезот во воениот сојуз ќе следи по завршување на евроинтеграцијата на земјава, ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Од МВР информираат дека во текот на вчерашниот ден во 13:00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје М.Н.(40) пријавил дека истиот ден околу 11,00 часот во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска во посета го прими новоименуваниот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. На средбата Заев се заблагодари за ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Граѓанските иницијативи и претставниците на власта ниту на втората дебата за изградбата на гасоводот на Водно не најдоа заедничко решение. Од граѓанската ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денес, во Скопје, имаше средба со министерот за надворешни работи на Сојузна ...
  сите 136 | | | веќе видена