Скопје

  во

  Загадувањето на воздухот е на високо ниво низ цела Македонија. Граѓаните буквално-дишат отров. Во скопски Аеродром мириса на киселина и запалени гуми. Во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Осумдесет и два обвинители од јавните обвинителства од Скопје, Велес, Гостивар и од други градови низ земјава ја тужат државата пред домашните судови, за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад ...
  | | веќе видена | слични

  Предлог-законот со кој се ратификува и влегува во сила Преспанскиот договор беше претставен во грчкиот парламент. Најверојатно во понеделник документот ќе биде ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ од Канал 5 телевизија била повредена во инцидент за време на известувањето за одбележувањето на Водици во Скопје. Во ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Жителите на главниот град сакаат брз, еколошки и функционален јавен транспорт во Скопје. Градските власти, пак, велат дека со зголемувањето на бројот на жители ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Зоран Заев, Бујар Османи, Рената Дескоска, Томислав Тунтев, Дамјан Манчевски, Миле Бошњаковски... сите во последниве две години неколку пати ветуваа дека ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Црна сенка на верскиот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, како и сите години ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Бизнис заедница гледа ќар во царниската „војна“ меѓу Косово и Србија која што трае речиси два месеци. Откако косовската влада за 100 проценти ги зголеми ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Нацрт-законот според кој се ратификува и стапува на сила Договорот од Преспа денеска беше доставен до грчкиот Парламент, веројатно в понеделник попладне ќе се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По информацијата дека вчера Скопје бил најзагаден град на светот, доктор Александар Митов изрази незадоволство од пасивноста на државата. Тој на својот Фејсбук ...
  сите 22 | | | веќе видена