Скопје

  во

  „Предизвици на компаниите за изнаоѓање на квалитетна работна сила во модерното време“ е тема на форумот што денеска ќе се одржи во Скопје. На форумот ќе се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Агенцијата за исплата на земјоделски субвенции, со записници што ги фалсификувала четири години не му исплаќала субвенции за насади на 15 хектари лешници, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На Претседателските избори 2019 година, своето право на глас во странство ќе можат да го остварат вкупно 1.782 граѓани во 32 Дипломатско – конзуларни ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Градот Скопје, со цел да ги стимулира жителите на Скопје да користат велосипеди, распиша јавен повик за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во 32 Дипломатско – конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на Република Северна Македонија во странство и тоа: Абу Даби, Белград, Берлин, Берн, Бон, ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Конститутивна седница на секторката работна група за локален и регионален развој во процесот на интеграција на Република Македонија во Европската унија ќе се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  На претседателските избори во странство ќе можат да гласаат вкупно 1.782 граѓани во 32 дипломатско-конзуларни претставништва и конзуларни канцеларии на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  13-годишно девојче од скопското село Идризово се здобило со тешки телени повреди откако било удрено од „Форд фокус" управуван од 56-годишен скопјанец.„На ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Тринаесет годишно девојче се здоби со тешки телесни повреди на крстосница од регионален пат Скопје-Велес и сервисна улица која води кон населба Нова Колонија, ...
  сите 122 | | | веќе видена

  На 19.03.2019 во 21.20 часот на улица „Скупи“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Маџар телеком“, „Тарифа“ и „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Судењето за „Маџар ...
  сите 51 | | | веќе видена