Скопје

  во

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска го прими новоименуваниот шеф на Канцеларијата за врски на НАТО во Република Македонија, полковникот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  До крајот на оваа година, најголемиот студентски дом во земјава „Гоце Делчев“ ќе биде целосно реновиран. Првиот човек на Државниот студентски центар објаснува ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Здружението за социјални иновации и одржлив развој „РАДАР”, Новинари за човекови права, Првата детска амбасада „Меѓаши” и Зелениот институт, најавија тужба ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонското респираторно здружение денеска организира стручен состанок на тема „Хронична опструктивна белодробна болест – никогаш прерано, никогаш предоцна“ и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во Музејот на современа уметност во Скопје денеска ќе се одржи работна сесија посветена на повикот за апликација за средства за категоријата „Проекти за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна Бесир Беља и Скендер Демири, кои според ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Академијата реагирала до Владата дека спогодбата од Мала Преспа не е правосилна без потпис на указот од страна на претседателот на државата и нејзино ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа потврди дека поранешниот македонски премиер и осуденик Никола Груевски влегол во Унгарија од Србија, на граничниот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Светскиот ден на детето, 20 ноември е глобален ден за акција „за децата". Тој ден го славиме детството и размислуваме за огромната одговорност што ја имаме ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Градот Скопје ја избра фирмата која треба да изработи идеен концепт и да ја реализира новогодишната програма во Скопје. Градот ја избра компанијата „Проивент ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Независниот синдикат на машиновозачите и железничарите на Македонија, Синдикалната организација на вработнеите на подружница влеча на возови, Синдикалната ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за убиството на 20-годишниот навивач на „Комити“ повеќе од два часа сведочи сведокот Миле Алексовски, кој за време на нападот бил на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Градот Скопје викендов го почна 3Д мапирањето на критичните точки за загадувањето на воздухот во градот со беспилотно летало. Како прва локација беше избрана ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна Бесир Беља и Скендер Демири, кои според ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Александар Вучиќ потврди дека осудениот експремиер Никола Груевски поминал низ Србија на пат за Унгарија, во синоќешното интервју за ...
  сите 216 | | | веќе видена