Скопје

  во

  Европратеникот Кнут Флекенштајн порача дека е тешко замисливо унгарските власти да му доделат азил на поранешниот премиер во бегство.-Тешко ми е да замислам ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Детето, кое било ѕверски тепано, 8 недели мина на Детска хирургија, а за него во мометов се грижи службено лице – старател. И по четири месеци нема епилог за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пропуштањето на должниот надзор на полицијата кон движењата на поранешниот пример во центарот на Скопје, кој сега е во бегство неминовно го наметнува прашањето ...
  сите 95 | | | веќе видена

  -Тешко ми е да замислам дека унгарската влада ќе му додели азил на поранешниот премиер Никола Груевски. Прво затоа што Груевски може да биде сигурен дека ќе ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Врховниот суд ги поништи пресудите за поранешниот премиер Владо Бучковски што беа донесени од Основниот суд Скопје 1 и од Апелациониот суд, а предметот за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Проблемот со воздухот одамна не е само локален, тој ги надмина општинските рамки и ја засега веќе целата држава. Загадувањето ја зафати земјава како некаква ...
  сите 56 | | | веќе видена

  На денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ кое беше закажано за 9:30 специјалната обвинителка рече дека Миле Јанакиески и Кирил Божиновски планирале да ...
  сите 196 | | | веќе видена