Скопје

  во

  Филипче: Ваква инвестиција во платите на здравствените работници не се случила со години наназад Направивме многу напори и не само што докторите ќе добијат 10 ...
  | | веќе видена | слични

  Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Економски факултет Скопје, при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” потпишаа меморандум за соработка, со цел ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 11 сообраќајни незгоди од кои две биле со тешки телесни ...
  сите 86 | | | веќе видена

  На иницијатива на Секторот за локален економски развој на Град Скопје вчера во малата сала на Советот на Град Скопје се одржа работен состанок на сите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  САД силно веруваат и се убедени дека Договорот од Преспа, долгорочно, ќе биде во корист и на двете земји и на нивните граѓани, вели американскиот амбасадор во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  На иницијатива на Секторот за локален економски развој на Град Скопје вчера во малата сала на Советот на Град Скопје се одржа работен состанок на сите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Идните родители и членовите на нивните семејства ќе можат да се едуцираат за тоа како да се справат со секојдневните предизвици кои ги носат нивните улоги, во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од наредната недела ќе почне новогодишното украсување на Скопје. Предвидено е со новогодишни украси и светилки да бидат украсени главните булевари, улици и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вчера на булевар „Кузман Јосифовски Питу” патничко возило „Шкода октавија” со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.М.(60) од Скопје удрило во пешакот ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и Економски факултет Скопје, при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” потпишаа меморандум за соработка, со цел ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Нема наредба од судот за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, да биде спроведен на рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ поврзан со масовното прислушување, ...
  сите 156 | | | веќе видена