Скопје

  во

  Судија од Основниот суд Скопје 1 денеска во КПУ „Скопје” разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски кои вчера беа физички нападнати во ...
  сите 337 | | | веќе видена

  Премиерот Заев имаше обраќање на конференција за борба против корупцијата чија цел е да послужи како платформа за подигање на свеста за новиот Закон за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новиот филм на Теона Стругар-Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“, на берлинскиот филмски фестивал ја доживеа својата меѓународна промоција и стекна ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски денеска во затворот во „Шутка“ биле посетени од судија од Основниот суд Скопје 1 – Скопје, кој ...
  сите 337 | | | веќе видена

  Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од 16.30 часот, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Народната банка беше домаќин на работна средба со наставниците и професорите координатори од основните и средните училишта од земјава кои ќе учествуваат во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пласман на италијански козметички производи на пазарот во државава, трговија со прехранбени и вински производи, соработка на турооператори, инвестиции во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Судија при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, денеска изврши редовна посета на КПУ Затвор - Скопје при што разговарал со обвинетите М.Ј. и С.П кои вчера беа ...
  сите 337 | | | веќе видена

  Единаесет новозаболени од морбили се регистрирани вчера, од кои тројца се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, а останатите осум се амбулантски ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Пласман на италијански козметички производи на пазарот во државава, трговија со прехранбени и вински производи, соработка на турооператори, инвестиции во ...
  сите 21 | | | веќе видена