Сирија

  во

  Обединетите нации најавија почетокот на операцијата за доставување хуманитарна помош на 650 000 Сиријци преку границата меѓу Јордан и Сирија. „Вкупно 369 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонската православна црква на 9 декември го одбележува празникот посветен на Свети Алимпиј Столпник. Овој празник е означен со црни букви, бидејќи овој ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Aнегрет Крамп-Каренбауер (56) е избрана за нов лидер на Христијанско демократската унија на Германија на конгресот во Хамбург со што го презеде местото на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  САД ја обвини Русија дека помогнала за фабрикување на приказната за тоа дека сириските бунтовници користеле хемиско оружје како изговор за нарушувањето на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Работодавачите во Германија неретко ги искористуваат странските работници, кои помалку ги плаќаат, ги вработуваат без договор за работа и ги присилуваат да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Работодавците во Германија редовно ги искористуваат странците, кои помалку ги плаќаат, ги вработуваат без договор и ги принудуваат да работат прекувремено, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Работодавците во Германија редовно ги искористуваат странците, кои помалку плаќаат, вработуваат без договор и ги присилуваат да работат прекувремено, а за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Работодавците во Германија редовно ги искористуваат странците, кои помалку плаќаат, вработуваат без договор и ги присилуваат да работат прекувремено, а за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај порача дека косовската држава, за разлика од српската, има закон со кој експлицитно ги санкционира своите граѓани кои ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај порача дека косовската држава, за разлика од српската, има закон со кој експлицитно ги санкционира своите граѓани кои ...
  сите 102 | | | веќе видена