Сирија

  во

  Основното јавно обвинителст во за гонење на организиран крими на л и корупција во рамки на истраж на постапка против седум лица осомничени за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во рамките на истражната постапка во врска со предметот каде седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во рамките на истражната постапка во врска со предметот во кој седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица осомничени за активно учество во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во рамките на истражната постапка во врска со предметот каде седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во рамките на истражната постапка во врска со предметот каде седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Европската унија, Франција, Германија и Велика Британија денеска во заедничко соопштение порачаа дека „жалат поради одлуката на Вашингтон повторно да воведе ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица осомничени за активно учество во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Властите во Техеран денеска соопштија дека Иран не е загрижен поради повторното воведување на американските санкции за нафтениот и финансискиот сектор на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Турските и американските сили денеска започнаа заеднички патроли во областа Манбиџ, северна Сирија, изјави турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Претходно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Следниот специјален пратеник на ОН за Сирија, норвешкиот дипломат Геир Педерсен изјави дека очекува неговата задача да биде тешка, но изрази надеж дека ќе ...
  сите 10 | | | веќе видена