Сирија

  во

  Четворица американски војници загинаа, а тројца се ранети при експлозија што денеска се случи во сирискиот град Манбиџ, изјави неименуван американски ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Стоејќи на улиците во центарот на Килис, мал турски град на границата со Сирија, секој ќе почувствува силна бучава од мотори, скутери и автомобили. Сигурно не ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во градот Манбиџ на северот на Сирија одекна експлозија која што може да го промени текот на целата војна во оваа земја, доколку гласините дека загинале ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Портпаролот на турскиот претседател Ибрахим Калин денеска изјави дека стратешкото партнерство помеѓу Турција и САД не треба да биде оптоварено со терористичка ...
  сите 66 | | | веќе видена