Сирија

  во

  После испораката на системите „С-300 фаворит“ на Сиријците, израелската авијација се нашла во исклучително неповолна ситуација од онаа во текот на претходните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најмалку 200 масовни гробници се пронајдени во деловите на Ирак, што до минатата година беа под контрола на џихадистичката група Исламска држава (ИД), се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју со германскиот весник „Ди Велт“ изјави дека би било почесно да им се стави крај на преговорите за членство ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Агенцијата додава дека сè уште не е позната националноста на осомничените. Во денешните рации запленети се речиси 580.000 долари и засега непозната сума евра, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале Терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале Терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 25 | | | веќе видена