Сирија

  во

  Началникот на Здружениот генералштаб на Вооружените сили на САД, генерал Џозеф Данфорд ги негираше информациите што ги објавија некои медиуми дека Пентагон ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Француската влада денеска соопштила дека вратила пет деца од камповите на север од Сирија, но го повторила својот став дека возрасните граѓани кои ѝ се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Франција денеска прифати пет деца на француски џихадисти од Сирија, сирачиња и на возраст околу пет години. Тие биле во кампови во североисточна Сирија. – Овие ...
  сите 12 | | | веќе видена