Сирија

  во

  Главниот преговарач на сириската опозиција Наср ал-Харири денеска изјави дека повлекувањето од власт на претседателот Башар ал Асад е предуслов за враќање на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) разоткрила терористичка ќелија на Исламска држава и уапсила шест нејзини членови, кои планирале да извршат ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) соопшти денеска дека открила ќелија на терористичката организација Исламска држава (ИД), која планирала да изврши ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во изјавата за група провинциски лидери од неговата партија АКП во Анкара во петокот, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган се осврна на две клучни прашања: ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Главниот преговарач на сириската опозиција Наср ал-Харири денеска изјави дека повлекувањето од власт на претседателот Башар ал Асад е предуслов за враќање на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јумпеи Јасуда, јапонски новинар кој три години минал во заробеништво во Сирија, прв пат проговорил за своето искуство и објаснил каква несигурност го чекала ...
  | | веќе видена

  Јумпеи Јасуда, јапонски новинар кој три години минал во заробеништво во Сирија, прв пат проговорил за своето искуство и објаснил каква несигурност го чекала ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вчера во 21,20 часот на надвозникот над автопатот Гевгелија – Скопје во правец кон село Прдејци, гевгелиско, полициски службеници забележале товарно моторно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тој ја раскажуваше својата судбина во авионот на лет од кужна Турција кон Истанбул , од каде ќе замине за Јапонија. 44 годишниот новинар е среќен што е жив ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Според извештајот на руското Министерство за одбрана, руската армија ги обвинува Соединетите Американски Држави за нападот на нивната воена база во Сирија во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јапонскиот новинар Јумпеи Јасуда (44), кој три години минал во заробеништво во Сирија, на враќање кон својата татковина, проговори за тоа што го преживеал. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Франција планира да врати во земјата повеќе од 100 деца на борци на Исламска држава што ги држат курдските сили во Сирија. Француските власти ќе одлучуваат на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кремљ изрази загриженост по извештајот на руското Министерство за одбрана според кој американски шпионски авион во јануари годинава го контролирал нападот со ...
  сите 3 | | | веќе видена