Сирија

  во

  Неидентификуван милитант активирал експлозив за време на полициска потера во Турција, во близина на границата со Сирија, јави АП. Милитантот се разнел и не се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Сите проблеми да се решаваат преку дијалог во рамките на меѓународното право, порача шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров по средбата со неговиот грчки ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи гаф за време на претседателскиот собир во Њу Хемпшир, кога рекол дека добил Нобелова награда за мир.Тој рекол ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Сите проблеми да се решаваат преку дијалог во рамките на меѓународното право, порача шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров по средбата со неговиот грчки ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Сите проблеми да се решаваат преку дијалог во рамките на меѓународното право, порача шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров по средбата со неговиот грчки ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи гаф за време на претседателскиот собир во Њу Хемпшир, кога рекол дека добил Нобелова награда за мир. Тој рекол ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи лапсус на предизборниот митинг во Њу Хемпшир кога рече дека ја добил Нобеловата награда за мир. Тој изјавил дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи гаф за време на претседателскиот собир во Њу Хемпшир, кога рекол дека добил Нобелова награда за мир. Тој рекол ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи лапсус на предизборниот митинг во Њу Хемпшир кога рече дека ја добил Нобеловата награда за мир. Тој изјавил дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп направи лапсус на предизборниот митинг во Њу Хемпшир кога рече дека ја добил Нобеловата награда за мир. Тој изјавил дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Франција го повика на консултации нејзиниот амбасадор во Турција, откако турскиот претседател Теџеп Таип Ердоган го навреди неговиот француски колега Емануел ...
  сите 124 | | | веќе видена