Сирија

  во

  Претседателот Владимир Путин во четвртокот го извести израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека руските специјални сили во Сирија пронашле остатоци од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, денеска пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин, пет дена пред парламентарните избори ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, денеска пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател, Владимир Путин, пет дена пред парламентарните избори ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Претседателот Владимир Путин во четвртокот го извести израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, дека руските специјални сили во Сирија пронашле остатоци од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, денеска пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател, Владимир Путин, пет дена пред парламентарните избори ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео го предупреди својот турски колега Мевлут Чавушоглу на потенцијално катастрофални последици од турската еднострана ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа го предупреди турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу на „потенцијално разорните последици од ...
  сите 36 | | | веќе видена

  САД ја кочат испораката на воените авиони Ф-35 за Турција поради склучениот договор со Русија за ракетниот систем С-400, иако тоа не е причина за тензиите меѓу ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На прагот сме на уште една голема победа, победа за Македонија и треба да сте горди затоа што ние, ние бевме тие кои што кога на нејзе и требаше се исправивме ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Заедно со Гордана Силјановска Давкова, жената која е сопруга, мајка, сосетка, педагог, пријател и голем Македонец, бараме да ја вратиме правдата во Македонија, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните во општина Демир Капија, каде што истакна дека премиерот Зоран Заев и СДСМ ...
  сите 12 | | | веќе видена