Сирија

  во

  Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вашингтон, 12 јануари 2109 (МИА) – Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Околу 200.000 Сиријци мигранти се вратиле во државата по престој во Турција. Тоа го изјави Атај Услу, пратеник на владејачката Партија на правдата и развојот и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, повторно ја обвинила американската администрација за мешање во внатрешните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Џон Болтон денеска најави дека разговорите на претставниците на американската и ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Мајк Помпео порача дека САД е силата „на доброто“ на Блискиот исток, додека пак Иранците возвратија и порачаа дека Американците се силата „на хаосот“. За време ...
  сите 37 | | | веќе видена