Сирија

  во

  Иранската Револуционерна гарда заплени „странски брод“ и соопшти дека запленетиот брод криумчарел милиони барели гориво, објавија иранските државни медиуми. ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Руското Министерство за одбрана го отфрли како неоснован неодамнешниот извештај на „Ројтерс“ кој тврди дека Русија неодамна испратила копнени сили и специјални ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Иранската револуционерна гарда заплени „странски брод“ и вели дека „шверцувал“ еден милион барели гориво, објавија иранските медиуми. Техеран веќе е во спор со ...
  сите 179 | | | веќе видена

  По случајот со британскиот танкер, иранската револуционерна гарда заплени уште еден странски танкер кој носел нафта во Персискиот Залив. Како што е соопштено, ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Љубовниот триаголник, Ирина Шајк, Бредли Купер и Лејди Гага, изгледа дека посебно ги погодил Русите, кои се одлучни во намерата да ја спроведат правдата за ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Илјадници Руси го нападнале профилот на Инстаграм на Лејди Гага и го преполниле со разни коментари лути по раскинувањето на актерот Бредли Купер со моделот ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Откако неодамна властите од Техеран порачаа дека запленувањето на нивниот нафтен танкер од Велика Британија „нема да помине неказнето“, официјален Лондон ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Социјалната мрежа Фејсбук поплднево има сериозни проблеми поради кои е нарушен сервисот за нејзините корисници. Меѓу земјите кои се погодени од проблемот е и ...
  сите 49 | | | веќе видена